Jakie są pierwsze objawy stresu według ekspertów?

Jakie są pierwsze objawy stresu według ekspertów?

Większość z nas wie, że obecnie jesteśmy w stanie stresu, lub że w ogóle są podatne na stres, ale w organizmie dzieje się dużo, że nie wiemy, ale ważne dla zdrowia. Objawy: rozpoznać objawy stresu są te, które, prawdopodobnie, wszyscy wiemy: bezsenność, bóle głowy, bóle szczęki, bóle pleców i szyi, jąkanie, zgaga i nudności, dyskomfort, grizenje paznokci, opóźnienia i problemy z koncentracją, brak zainteresowania pracą i innych imprez, które, jak zwykle, ciekawe.

Kilka badań ukazujących typowe objawy

Kilka badań ukazujących typowe objawyAmerykański instytut stresu AIS ma listę 50 oznaki i objawy stresu, w którym były i te oznaczenia, ale i szereg innych, które, zanim się związać z kimś innych warunków, takich jak depresja.

Na przykład, zmiany w zachowaniu, które mogą prowadzić do innych problemów, poza tym, mogą być oznaki stresu. Chęć zależności, nagle zainteresowanie palenie, alkohol, nadmierne jedzenie, kostki lub inne formy zachowanie może być interpretowane, jako ucieczki od przewlekłego stresu. Często nieświadomie, aby uniknąć sytuacji stresowych, dlatego, że zrobiłem wszystko, co może pomóc nam lepiej się czujemy. Nawet w tej chwili, szukamy sposobu, aby tego uniknąć, dla nas krótkie, aby się zrelaksować. http://jakiszone.info/

Roger C. Gil, terapeuta rodzinny, mówi o sposób, w jaki ludzie reagują na stres, i podkreśla, że ucieczka od stresu, bez prób naprawić i częściej, niż myślimy. “Przejadanie się, nadużywanie alkoholu i narkotyków, gniew, nijekanje, defanzivnost i tak dalej. Wszystkie objawy unikania i strategie opracowane, aby chronić ego od dyskomfortu spowodowanego stresorom. I żadna z nich nie trzyma stres. Wyjście z sytuacji, że często widzę w swojej pracy z parami. Na przykład, mąż, aby uciec w swój mały świat, gdy żona požali na coś. Zamiast tego, co usłyszeć o co się martwić, usunąć i zachęca do tego, że płakałem z tego powodu, że jest jeszcze więcej strzelać”.

Zmiany w zachowaniu były dwa razy więcej niebezpiecznych – AIS twierdzi, że reakcja na stres może pogorszyć izolację, samotność i depresja. Jeśli czujesz się samotnie, zaboravno, nadmierne defanzivno, niezorganizowany, obojętnym do życia, pregaženo wszystko, co dzieje się wokół ciebie, gdy jesteś zmuszony kłamać o swoich uczuciach, trudne do komunikowania się z innymi ludźmi, być może, kroniči, neliječeni stresu część problemu.

Fizjologiczne skutki stresu

Fizjologiczne skutki stresuChoć dziś o stresie głównie omawiane są w kontekście umysłowych i emocjonalnych zmian, które przyczyny, które powodują stres i sytuacje stresowe, bardzo wpływają na nasze ciało. Stres, ostre lub przewlekłe, od razu spust mechanizm walki lub lotu, powodzie system hormonów stresu, takich jak noradrenalina i kortyzol, które trzeba zadzwonić w niebezpiecznych sytuacjach.

W małych ilościach, te hormony was robią pozornijima, jest ich więcej, przyspiesza akcję serca, mięśnie otrzymują więcej krwi, przyspiesza oddech, aby uzyskać więcej tlenu do płuc. Trawienie zatrzymuje się, aby nie rasipali energii na rozpuszczanie pokarmu, aż zagraża życie jest w niebezpieczeństwie. Dobrze, jeśli trzeba przejść przez drogę lub uciec z płonącego budynku, ale gdy masz mechanizm walki lub lotu stale wysoki poziom hormonów stresu w organizmie staje się niezdrowe.

Zbyt dużo czasu oddziaływania hormonów stresu prowadzi do nadciśnienia tętniczego i przyspieszone bicie serca, ryzyko udaru mózgu, ze względu na nadciśnienie tętnicze, wrzody i inne choroby przewodu pokarmowego, niska odporność, zmęczenie, problemy narządów płciowych, takich jak impotencja i zmniejszenie libido. Te hormony stresu stał się krótki, jako odpowiedź na ostry stres, chwile, kiedy musimy wykorzystać swoje fizyczne możliwości w pełni. W dłuższej perspektywie, ciało jest w ciągłym trybie gotowości, prowadzić do choroby.

Co można zrobić

Jeden raz, kiedy mogą być uznane za skutki stresu, i zrozumieć, jak štetite twoje ciało, to jest czas, aby coś zrobić. Psycholog kliniczny Jeffrey Groat mówi o tym, że można zmniejszyć przewlekły stres, a także noszone z ostrymi krawędziami stresorima.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to toolbar